Barcelonský výlet do soutěže Umtiti uprostřed linky De Ligt, Min

V létě mnoha překvapení v Camp Nou byla jedním z největších překvapení zpráva, že Barcelona se blížilo k podpisu Inigo Martinezovi z Real Sociedad.
 
Dokonce před Neymarovým přestěhováním do Paříže Saint-Germain byl katalánský klub spojen se středními a předními hráči. Jakmile brazilští levici všichni očekávali, že půjdou na útočící výtržnictví.
 
To se stalo, když Ousmane Dembele nakonec dorazil na rekord v klubu o 105 milionů EUR a nahlásil přírůstek ve výši 40 milionů eur, ale pro Martineze byl také proveden krok. Sportovní ředitel Lauren Loren Juarros potvrdil tolik.
 
"Je pravda, že Barca s námi mluvil [o Martineze]," řekl Loren v srpnu. "Jsou v kontaktu, aby projevili svůj zájem o hráče, ale dosud neexistuje žádná nabídka na stole, to je vše, co můžeme říct." La Real nemá v úmyslu usnadnit vystoupení Inigo do jakéhokoliv klubu, je nenahraditelný. nechce ho prodat. "
 
Navzdory tomu, že baskická strana nechtěla prodat, bylo málo, co by mohli učinit, kdyby Barca spustila doložku o uvolnění obhájce ve výši 32 milionů eur, která jim byla informována o některých místních médiích, která byla určena. Nicméně, na poslední chvíli se vyhnuli z pohybu z důvodů, které dosud nebyly jasné.
 
Zdálo se, že má smysl v té době. Nový trenér Ernesto Valverde byl údajně ten, kdo tlačil Martineze, ale jeho obranné možnosti vypadaly dobře pokryté.
 
Zdá se, že teď jsou dobře pokryty. Poté, co se pětkrát odepřel proti Realu Madrid v Super Cupu, Barca se pustil do 16-hra neporaženého běhu, který viděl jim připustit jen pět v 16 hrách. Samuel Umtiti a brankář Marc-Andre ter Stegen patří mezi své nejlepší hráče. Obrana nezdá, že způsobuje příliš mnoho problémů.
 
Barca vzala pět center-záda do Spojených států na turné a tváří v tvář, to nebyla oblast oni vypadali Barcelona Dětské 16/17 Fotbalove Dresy, že se naléhavě usiluje o posílení. Ale když se vrátili, Marlon Santos měl dovoleno odejít na dvouleté půjčky, která zanechala jen čtyři - jeden z nich byl trvale zraněný Thomas Vermaelen a další Javier Mascherano, který byl a je stále velmi spolehlivý, ale upustil, že to bude jeho poslední sezóna v klubu. Vermaelen je nepravděpodobné, že bude kolem příští sezóny.
 
To znamená, že Valverde stojí před vyhlídkou, že do konce sezony (i když je to velmi dobrý) má jen dva středové záda: Umtiti a Gerard Pique, který má v únoru 31. Možná byl na něco, co hledal Martineze.
 
Vyčerpávající vyhledávání místních médií od té doby naznačuje, že deset centrálních obránců (včetně Martineze) bylo s klubem napůl spolehlivě spojeno. S největší pravděpodobností je toto číslo pravděpodobně vyšší.